Skip to content
foteleporady

Szukasz nowych foteli? Z naszego tekstu dowiesz się, na co powinieneś zwrócić uwagę przy ich wyborze, aby idealnie prezentowały się w Twoim salonie.

Fotele należą do mebli wypoczynkowych, które przydadzą się właściwie w każdym salonie. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż możliwość zrelaksowania się po długim i ciężkim dniu na miękkim i wygodnym siedzisku. Aby jednak fotel odpowiednio spełniał swoją funkcję, powinien zostać starannie dobrany. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych mebli? Jakie cechy powinien posiadać idealny fotel? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami!

Dobierz odpowiednie fotele i zadbaj o spójność swojego salonu.

Ponieważ salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, do jego urządzenia warto przyłożyć się wyjątkowo starannie. Należy zadbać, aby wszystkie elementy wyposażenia doskonale komponowały się zarówno z wnętrzem, w którym je umieściliśmy, jak i ze sobą nawzajem. Ważne jest dopasowanie mebli do rozmiaru pomieszczenia. W dużym salonie można postawić na masywne modele, a z kolei w nieco mniejszym lepiej sprawdzą się lżejsze i mniej przytłaczające formy. Ponadto fotele powinny zostać dobrane przede wszystkim do sofy. Można zdecydować się na dopasowanie go na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Pierwsza opcja lepiej pasuje do klasycznych i eleganckich pomieszczeń. Idealne dopasowanie nie oznacza jednak, że trzeba od razu decydować się na cały komplet mebli do salonu, składający się na przykład z dwóch foteli, sofy oraz pufa. Można samodzielnie stworzyć spójny zestaw, w którym motywem przewodnim jest kształt, na przykład zaokrąglone lub kwadratowe brzegi mebli oraz kolor. Aby przełamać monotonię, można wybrać sofę o gładkim obiciu oraz fotel tapicerowany materiałem w tym samym kolorze, ale dodatkowo ozdobiony delikatnym wzorem, na przykład prążkami lub kropkami.

Dopasowanie na zasadzie kontrastu umożliwia bardziej kreatywne rozwiązania i sprawdza się lepiej w nowoczesnych wnętrzach. Można pokusić się o połączenie wielu różnych stylów i kolorów oraz wzorów. Do gładkiej sofy doskonale będzie pasował bardzo modny fotel na nóżkach, na przykład model z kolekcji Cross, w obiciu z tkaniny o zwierzęcym wzorze. Pamiętajmy jednak, aby nie wprowadzać do salonu zbyt wielu różnych stylów i kolorów. Warto zadbać o element wspólny, np. wzory zwierzęce prosto z dzikiej dżungli lub po prostu podobną paletę barw pojawiający się na wszystkich meblach. Dzięki temu unikniemy wrażenia bałaganu.

Idealny fotel – przede wszystkim wygodny i praktyczny

Choć wygląd foteli jest bardzo ważny, nie wolno nam zapominać, że meble te pełnią przede wszystkim funkcję wypoczynkową. Powinny więc być nie tylko stylowe i estetyczne, ale też wygodne i praktyczne. Zastanówmy się, kiedy i w jakich sytuacjach fotel będzie nam najczęściej służył. Czy zamierzamy zasiadać w nim na długie godziny z kawą i lekturą? A może będziemy go używać tylko od czasu do czasu? Albo też ma on być przeznaczony głównie dla naszych gości? W każdej z tych sytuacji sprawdzi się nieco inny model. Jeśli z fotela ma korzystać  zazwyczaj jedna osoba, warto wziąć pod uwagę również wzrost i sylwetkę użytkownika.

Ponieważ fotele zazwyczaj nabywamy na długie lata, przy ich zakupie należy kierować się również funkcjonalnością i jakością wykonania poszczególnych modeli. Jednym z najistotniejszych elementów takiego mebla jest tapicerka. Należy dopasować ją do indywidualnych potrzeb użytkowników mebli. Na przykład w domu, w którym mieszkają zwierzęta lub małe dzieci warto zdecydować się na tkaninę łatwą w czyszczeniu i odporną na uszkodzenia podczas zabawy.  Jeśli cały fotel będzie wykonany z dobrych materiałów, to na pewno posłuży on w naszym domu przez długie lata. Bardzo ważną kwestią jest również dobrej jakości wypełnienie. To od niego zależy komfort użytkowania fotela oraz to, czy będzie on tak samo wygodny nawet po kilku latach użytkowania.

Planujesz zakup nowych foteli? W BIZZARTO znajdziesz dokładnie takie, jakich potrzebujesz!

Wybór odpowiednich foteli do swojego domu to niełatwa decyzja. Obecnie na rynku znaleźć można bardzo bogatą ofertę, w której dostępne są modele o różnych parametrach i funkcjonalnościach. Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwania nowych foteli, zachęcamy Cię do zapoznania się z modelami dostępnymi w BIZZARTO. W ramach naszych kolekcji proponujemy naprawdę wiele różnych modeli – zarówno takich utrzymanych w klasycznym stylu, jak i bardziej nowoczesnych. Możesz je nabyć oddzielnie, ale też w zestawie z innymi meblami, takimi jak sofy czy narożniki. Szeroka oferta marki BIZZARTO to także możliwość tworzenia własnych konstrukcji dzięki meblom modułowym. Klient może dowolnie zestawiać dostępne w danej kolekcji elementy, aby stworzyć sofę lub narożnik dopasowany do swoich potrzeb. 

Sprawdź naszą ofertę na stronie internetowej i przekonaj się, że nasze meble są dopracowane i bardzo trwałe. Wybierz nowoczesną kolekcję Plain albo postaw na szykowne modele z serii Viva lub zdecyduj się na jeszcze inny zestaw. W BIZZARTO na pewno znajdziesz stylowe meble, które  idealnie sprawdzą się w Twoim salonie.