blank Skip to content
narożnikiporadysofy

Sofa czy narożnik – który z tych mebli będzie lepszy do Twojego salonu? Zajrzyj i przeczytaj nasz tekst, a wszystko stanie się jasne. Zapraszamy!

Wybór mebla wypoczynkowego do salonu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką przy urządzaniu tego pomieszczenia przyjdzie nam podjąć – w końcu zazwyczaj to wokół tego sprzętu skupia się całe życie rodzinne i towarzyskie. Największą popularnością cieszą się sofy i narożniki. Choć te meble pełnią taką samą funkcję, da się zauważyć pewne znaczące różnice w ich konstrukcji i użytkowaniu. Który z nich lepiej ustawić w swoim salonie? Jest to zależne od wielu czynników, takich jak wielkość i rozkład pomieszczenia, liczba domowników czy ich styl życia. Jeśli właśnie zmagasz się dylematem, czy lepiej będzie kupić sofę, czy też narożnik, w naszym tekście postaramy się pomóc Ci go rozwiązać. Zapraszamy do czytania!

Narożnik modułowy Columbus

Sofa – praktyczna i funkcjonalna. Idealna do każdego wnętrza!

Czym charakteryzuje się sofa? Co odróżnia ją od narożnika? Podstawową różnicą jest kształt. Narożniki są w kształcie litery L, z kolei sofy są proste. Sofy są też bardziej uniwersalne, jeśli chodzi o miejsce ustawienia. Dość łatwo da się je przesunąć, dzięki czemu nie będą raczej sprawiały problemów przy przemeblowaniu. Wszystko to sprawia, że sofa to dobre rozwiązanie do niewielkiego, kameralnego salonu. Sofy mogą mieć różne wymiary. Od tego, jaka będzie ona duża, zależy to, jak dużo osób będzie mogło z niej jednocześnie korzystać.

Dużą zaletą sof jest to, że można je ustawić właściwie w dowolnej części salonu. O ile narożniki najlepiej prezentują się przy ścianie, to w przypadku sof mamy już o wiele większą swobodę. Doskonale sprawdzają się jako element dzielący pomieszczenie na dwie części – będzie to praktyczne zwłaszcza w przypadku salonów połączonych z aneksem kuchennym. Co prawda sofy są zazwyczaj mniejsze niż narożniki, przez co mieści się na nich mniejsza liczba osób, jednak w razie potrzeby zawsze możemy zdecydować się na postawienie obok wybranego modelu dodatkowych puf czy foteli.

Sofa czy Narożnik?

Narożnik – styl i maksymalna wygoda. Na nim wypoczniesz jak nigdzie indziej!

Narożniki są zazwyczaj obszerniejsze od sof, dzięki czemu zapewniają użytkownikom większą wygodę. Oprócz tego na narożniku zmieści się jednocześnie większa liczba osób niż na sofie – jest to więc doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią spędzać czas w szerszym gronie rodziny lub przyjaciół. Ich dużą zaletą jest to, że pozwalają na wypoczynek nie tylko w pozycji siedzącej, ale także półleżącej czy leżącej. Ze względu na kształt litery L narożniki nie pasują do każdego pomieszczenia.

Dużą zaletą narożnika jest to, że już sam w sobie wyznacza on w pokoju pewną oddzielną strefę wypoczynkową. Doskonałym pomysłem będzie ustawienie przy nim stolika, na którym będziesz mógł położyć pilot do telewizora, książkę czy ustawić filiżankę z kawą. Takie połączenie nada wnętrzu przytulnego charakteru i sprawi, że salon stanie się idealnym miejscem do spędzania czasu w gronie najbliższych i wieczornego relaksu. Jeśli więc masz odpowiednią ilość miejsca, aby go ustawić – narożnik będzie dla Ciebie doskonałą propozycją. Pamiętaj jednak, aby podczas zakupu zwrócić uwagę, czy narożnik jest lewo, czy prawostronny. Tę kwestię należy dopasować do miejsca, w którym ten mebel ma stanąć.

Narożnik Manhattan

Planujesz zakup nowej sofy? A może jednak narożnika? Koniecznie zapoznaj się z meblami dostępnymi w ofercie BIZZARTO!

Czy już wiesz, na które z dwóch opisywanych tu rozwiązań się zdecydujesz? Jeśli nie, to być może odpowiedź nasunie Ci się po zapoznaniu z ofertą mebli wypoczynkowych BIZZARTO. W naszym asortymencie dostępny jest szeroki wybór sof i narożników, przy czym wszystkie one są niezwykle eleganckie i zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Większość naszych kompletów to meble modułowe. Oznacza to, że klienci salonu meblowego BIZZARTO sami decydują, jakie dokładnie wymiary ma mieć ich sofa lub narożnika. Ułatwia to znacznie dopasowanie mebli do posiadanej przestrzeni oraz do indywidualnych wymagań. 

W BIZZARTO dostępne są różnorodne kolekcje mebli, w różnych stylach. Ich cechą wspólną jest wysoka jakość wykonania oraz elegancki charakter. Seria Bosco jest nieco bardziej nowoczesna, podobnie jak zestaw Plain czy Genesis. Z kolei Valentino oraz Cross to kolekcje o nieco bardziej klasycznym wykończeniu. W ofercie salonu BIZZARTO dostępne są również inne cykle mebli. Szeroki wybór kształtów i stylów oraz możliwość dobierania rozmaitych obić o różnych kolorach i fakturach sprawia, że u nas każdy znajdzie meble wypoczynkowe dopasowane do swoich potrzeb.