Skip to content
poradysofy

Planujesz zakup nowej sofy? Z naszego poradnika dowiesz się, na co powinieneś zwrócić uwagę przy jej wyborze. Z nami znajdziesz idealny model!

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Dlatego powinien być urządzony naprawdę starannie i w przemyślany sposób. Jednym z podstawowych sprzętów, które po prostu muszą znaleźć się w każdym salonie, jest sofa. Tak naprawdę to wokół niej przeważnie skupia się całe centrum życia towarzyskiego i rodzinnego, to na niej też najchętniej spędzamy leniwe wieczory i relaksujemy się po męczącym dniu. Dlatego dobór odpowiedniej sofy to coś, do czego warto naprawdę się przyłożyć. Jesteś właśnie na etapie jej zakupu? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem – zawarliśmy w nim mnóstwo przydatnych wskazówek. Z pewnością okażą się dla Ciebie pomocne!

Sofa Aspen

Jaka powinna być idealna sofa? Określ swoje potrzeby

Tak naprawdę nie ma idealnej ani uniwersalnej sofy, która tak samo dobrze sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wszystko zależy od wielu czynników, takich jak wielkość naszego salonu, styl, w jakim go urządziliśmy, liczba domowników, ich potrzeby, a także po prostu nasz gust. Przede wszystkim zastanówmy się, do czego mebel ma nam właściwie służyć – czy będzie pełnił wyłącznie funkcję wypoczynkową, czy zamierzamy na nim również spać lub przyjmować gości. Ważne jest też to, ile osób będzie z niego zazwyczaj jednocześnie korzystało.

Sofę należy dopasować również do rozmiarów salonu. Dlatego, zanim udamy się do sklepu meblowego, powinniśmy dokładnie wymierzyć, jaką przestrzenią na wymarzoną sofę dysponujemy. Należy pamiętać, aby z każdej strony mebla pozostawić co najmniej 30 cm wolnej przestrzeni. Sprawdźmy też, czy po rozłożeniu (jeśli sofa ma posiadać taką funkcję) nadal będzie się ona bez problemu mieściła w wyznaczonym dla niej miejscu, a także czy ustawienie mebla nie będzie domownikom przeszkadzało w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu. 

Pomożemy Ci wybrać sofę, która zostanie z Twoją rodziną na lata!

Sofa należy do elementów wyposażenia, które zazwyczaj nabywamy na lata. Dlatego warto starannie przyłożyć się do jej wyboru i postawić na dopracowany zarówno w kwestii estetyki, jak i jakości wykonania model. Taki mebel nawet po długim czasie użytkowania nadal pozostanie w doskonałym stanie i będzie cieszył oko. Istotny jest przede wszystkim rodzaj obicia. Ma ono znaczenie nie tylko dla wygody użytkownika i wyglądu mebla, ale też jego trwałości. Warto wiedzieć, że niektóre tkaniny są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia i łatwiejsze w czyszczeniu niż inne ich rodzaje. Będzie to ważne zwłaszcza w sytuacji, jeżeli w mieszkaniu przebywają zwierzęta lub małe dzieci.

Choć kwestie praktyczne są niesamowicie ważne, przy wyborze sofy nie wolno zapominać również o tych estetycznych. Nowy mebel powinien pasować do całościowego wystroju naszego salonu i dobrze komponować się z charakterem wnętrza. Warto zdecydować się na model utrzymany w podobnej kolorystyce, co reszta wyposażenia. Jeśli natomiast postawimy na kontrasty, zadbajmy, aby w pomieszczeniu znalazły się nie więcej niż dwa lub trzy wyraziste kolory. Ponadto dopasujmy sofę do ogólnego stylu wnętrza – jeśli jest ono raczej klasyczne, postawmy raczej na elegancki model o zaokrąglonych kształtach. W minimalistyczny lub ekstrawaganckim salonie z kolei lepiej sprawdzą się proste bryły i krawędzie, które są bardziej nowoczesne.

A może… sofa modułowa od BIZZARTO? Z pewnością świetnie sprawdzi się w Twoim domu!

eśli jesteś właśnie na etapie zakupu nowej sofy i poszukujesz idealnej do swojego mieszkania, zachęcamy Cię do zapoznania się z modelami dostępnymi w ofercie BIZZARTO. Proponujemy między innymi nowoczesne sofy modułowe z kolekcji Trivio, które pozwalają na bezproblemowe dopasowanie wielkości i kształtu do swoich indywidualnych potrzeb,  nieco bardziej klasyczne modele dostępne w serii Rock oraz wiele innych kolekcji modułowych. Pozwalają one na samodzielne tworzenie sof o dowolnych wymiarach. Daje to ogromne możliwości dopasowania mebli do wnętrza o konkretnych rozmiarach. W BIZZARTO to klient decyduje, jakie wymiary mają mieć poszczególne moduły, ile ich ma się składać na cały mebel. 

W BIZZARTO zapewniamy szeroki wybór modeli w różnych stylach i kolorach, dzięki czemu z pewnością uda Ci się u nas znaleźć dokładnie taką sofę, jakiej potrzebujesz.  Na pewno będą się doskonale prezentowały w Twoim mieszkaniu!